• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

elden taksitle ehliyet

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret167802
 

En Yakın Ehliyet Sınavı Paşa Sürücü KursuEvinize yakın olan kursu değil, Düzgün, Kaliteli, Eksiksiz eğitim veren kursu tercih edin. Direksiyon sınavında her başarısız olunan sınavın toplam maliyeti 965 TL'dir.


GÜNCEL KAYIT DÖNEMİ

NİSAN DÖNEMİ KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR. MAYIS DÖNEMİ KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. Kayıt olmak için 10 MAYIS ÇARŞAMBA son gündür. Lütfen son günü beklemeyin, kontenjanımız erken dolmaktadır. Hemen ön kaydınızı bırakın yerinizi ayıralım..

→ B sınıfı Kurs Ücreti: 7.060 TL'dir.

HAKKINIZI İSTEYİN: Yönetmelik gereği; B sınıfı için en az 2 ders simülatör eğitimi, 14 ders akan trafikte olmak üzere; (her ders 50 dakika, yani toplam 700 dakika) birebir direksiyon eğitimi, ödediğiniz kurs ücretinin içindedir, yani hakkınızdır.


B SINIFI KURS ÜCRETİNİ ÖDEME ŞEKLİ;

— Nakit olarak; 7.060 TL.
 Kredi Kartsız Elden 5 Taksitle; (1.412 x 5)
 
Kredi Kartsız Elden 10 Taksitle (706 x 10) (Üniversite Öğrencilerine Özel) Bu kampanyaya sınırlı sayıda kursiyer kaydı yapılmaktadır. Mayıs dönemi için kontenjan müsaitliğini sorunuz. Online Ön Kayıt için TIKLAYIN
Ayrıca Tüm Kredi Kartlarına VADE FARKSIZ 12 Taksitle ödeyebilirsiniz.

 

→ KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • 2 Adet Biyometrik fotoğraf,
 • Diploma fotokopisi veya öğrenci belgesi,
 • Sabıka Kaydı, (e-devletten alınabilir)
 • Sağlık raporu (Aile Hekimliğinden alınabilir)
→ YABANCI UYRUKLULAR İÇİN
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf,
 • Pasaportun noter tasdikli Türkçe tercümesi,
 • Türkiye’de altı aydan fazla kalacağını gösteren ikametgâh izni,
 • Öğrenim belgesinin noter tasdikli Türkçe tercümesi,
 • Sabıka Kaydı, (e-devletten alınabilir)
 • Sağlık raporu (Aile Hekimliğinden alınabilir)

 

MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

TEORİK DERSLER HANGİ GÜNLER YAPILIYOR?
Teorik Eğitimlerimiz hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18:00 - 21:00 arasında, hafta sonu cumartesi, pazar 12:00 - 18:00 arası yapılmaktadır.

DİREKSİYON DERSLERİ NASIL VE HANGİ GÜNLER VERİLİYOR?
Direksiyon eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Kursiyer gelmek istediği günü ve saati seçerek randevu alır her gelişinde 1 dersi 50 dk . dan 2 ders direksiyon eğitimi alır. Eğitimlerin ilk iki dersi simülatörde yapılır diğer 14 ders akan trafikte sınav güzergahında yapılmaktadır.

YAPACAĞIM TOPLAM MASRAF NEDİR?

B SINIFI EHLİYET İÇİN

240 TL Teorik Sınav Harcı (Ziraat Bankamatiklerinden yatırılacaktır.)
295 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs tarafından toplu olarak yatırılır)
2.489,90 TL Ehliyet Vergisi (Sertifika hakedince Ziraat ATM'lerinden yatırılabilir.)
624 TL Değerli Kağıt Bedeli (Sertifika hakedince
Ziraat ATM'lerinden yatırılabilir.)
145 TL Belge Harç Bedeli (Sertifika hakedince
Ziraat ATM'lerinden yatırılabilir.)

CEPTEN ÇIKACAK ÜCRET HERŞEY DAHİL:
7.060+240+295+3260 = Toplam 10.885 TL

CEBİMDEN BUNLARIN DIŞINDA ÜCRET ÇIKAR MI?
Kurs ücretinin içinde teorik dersler ve direksiyon dersleri bulunmaktadır. Sürücü eğitim kitabı hediyemizdir. Eğer sınavları birer seferde geçerseniz herhangi ilave bir ücret ödemezsiniz. Teorik sınavdan kalındığı takdirde yeniden 240 TL harç yatırarak sınava girebilirsiniz. Direksiyon sınavından kalındığı taktirde yeniden 295 TL harç ödenir ve en az iki ders direksiyon dersi ücreti (670 TL) yani toplamda 965 TL ödenmektedir.

YAZILI SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR?
Teorik sınav yalnızca elektronik ortamda (e-sınav) yapılmaktadır. Elektronik Sınav Merkezleri; Avcılar, BahçelievlerBakırköy, Beşiktaş, Eyüpsultan, Güngören, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Sancaktepe, Şişli, Tuzla ve Üsküdar'da bulunmaktadır. Sınav 45 dakikadır ve 50 soru sorulmaktadır. Bu soruların 35 tanesini doğru yapmak yeterlidir, yanlışlar doğruları götürmemektedir.

DİREKSİYON SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR?
Adaylar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği gün ve saatte (randevulu) Sınav Alanına (Bayrampaşa Bauhaus/Metro Market çevresi) gelerek belirlenen güzergahta 30 dakika boyunca araç kullanacaklar, güzergahı hatasız tamamlayanlar sınavdan başarılı olmuş sayılırlar.


KAÇ SINAV HAKKIM VAR?
Teorik sınavdan 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Direksiyon sınavında da 4 hakkınız vardır ancak direksiyon sınavında 4 sınav hakkında da başarısız olanlara ikinci bir 4 hak verilebilmektedir. Yeniden ücreti karşılığında 14 ders almak kaydı ile 45 gün içinde başvuranlar bu hakkı elde edebilir. Bu hakkı kullananlar yazılı sınava girmeden 4 hak daha direksiyon sınavına girebilir.

EHLİYETİM TAM OLARAK NE ZAMAN ELİMDE OLUR?
Direksiyon sınavında başarılı olan kursiyerlerin sertifikaları hazırlanıp hemen ertesi gün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir, sertifikaların imzalanması bir hafta kadar sürebilir, sertifikalar imzadan gelir gelmez hazırlanarak kursiyere teslim edilir. Kursiyerler de Alo 199'u arayarak veya https://randevu.nvi.gov.tr adresinden ilçe Nüfus müdürlüklerinden randevu alarak başvurularını yapabilir. Başvurudan birkaç gün sonra ehliyetiniz adresinize teslim edilir.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMEDEN ARAÇ KULLANABİLİR MİYİM?
Kesinlikle kullanılamaz. Sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza almanıza neden olur.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMENİN SÜRESİ VAR MI?
Direksiyon sınavından geçtiğiniz günden itibaren sertifikanızın süresi iki yıldır. İki yıl içinde ehliyete dönüştürülmeyen sertifikalar iptal edilir. Kişi yeniden sürücü kursuna yazılması gereklidir.