• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pasasurucukursu
  • https://plus.google.com/+Pa%C5%9FaS%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCKursu%C4%B0stanbul
  • https://twitter.com/pasasurucukursu

    yeni direksiyon sınavı nasıl yapılır izle 2017
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam244
Toplam Ziyaret126362
Sizce Hangisi?
Sürücü Kursu Seçerken Öncelikli Beklentiniz Hangisidir?

sürücü kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler


En Yakın Ehliyet Sınavı Kocamustafapaşa Sürücü Kursu

Eylül Dönemi kayıtlarımız devam ediyor. Kayıt için son gün: 29 Ağustos Kontenjanımız dolmadan yerinizi ayırtın. Online Ön Kayıt İçin TIKLAYIN..


 

  

  

YAZILI SINAV
7 EKiM 2017
DiREKSiYON SINAVI
4-5 KASIM 2017
KAYIT iÇiN SON GÜN: 29 AĞUSTOS

Bir Sonraki Sınav Tarihi: 23 Aralık 2017


Teorik Dersler
Teorik dersler Hafta İçi saat: 18:00-20:50 arasında, Hafta Sonu 12:00-17:50 saatleri arasında yapılır.

Teorik Sınav
Adaylar; Milli Eğitimin Müdürlüğünün belirlediği okullarda, 60 dakikalık, Trafik ve Trafik Adabı (27), ilkyardım (13) ve Araç Tekniği (10) sorularından oluşan 50 soruluk bir teste tabii tutulurlar. Bu sınavdan başarılı olabilmek için soruların en az %70´ini (35 soru) doğru cevaplamaları gerekir. Bu sınavı geçemeyen adaylara 3 defa daha yazılı sınava girme hakkı verilir. Yazılı sınavından başarılı olamayanlar direksiyon sınavına giremez.

Direksiyon Dersleri
Direksiyon dersleri kursiyerin iş-çalışma ya da okul durumuna göre hafta içi veya hafta sonu yapılmaktadır. Kursiyer gelmek istediği günü ve saati seçerek randevu alır, her gelişinde 1 dersi 50 dk. dan 2 ders direksiyon eğitimi alır. Eğitimlerin ilk iki dersi simülatörde yapılır diğer eğitimler ise akan trafikte ve sınav güzergahında yapılmaktadır.

Direksiyon Sınavı
Direksiyon Sınavı 35 Dakikaya çıkarılmıştır. İlk 5 Dakika Araç Bilgisi Sorgulanacaktır. Adaylar, Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği gün ve saatte (randevulu) Sınav Alanına (Bayrampaşa Carrefour) gelerek belirlenen güzergahta 30 dakika boyunca araç kullanacaklar. Çıkış ve iniş eğimli yol, kontrollu ve kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, paralel park, geri gitme ve yokuş kalkışından oluşan güzergahı hatasız tamamlayanlar sınavdan başarılı olmuş sayılırlar.